Jak pečovat v zimě o ruce

pece o ruce v zimePrávě v zimě vyžadují ruce zvýšenou péči. Jsou totiž vystavovány chladnému počasí, změnám teplot při přechodu z venku do místnosti a dalším nepříznivým vlivům. Jak tedy o ruce správně pečovat, aby pěkně vypadaly a zároveň sloužily k tomu, k čemu jsou určeny? Právě o tom bude můj dnešní příspěvek. Příjemné čtení.

Péče o ruce
Ruce jsou pro člověka bezesporu velmi důležité, ale ne vždy jim je věnována taková pozornost a péče, jakou by si zasloužily. O ruce je třeba pečovat po celý rok, ovšem právě v zimě by péče o ně měla být ještě intenzivnější.

Je třeba si také uvědomit, že právě na rukou se objevují první znaky stárnutí, takže péče o ně je důležitá i z estetického hlediska.

Jak se tedy o ruce správně starat?
Není žádným tajemstvím, že ruce se během dne velmi vysušují. Doporučuje se proto používat několikrát denně hydratační krém, který je třeba pečlivě rozetřít. Vhodné jsou i noční krémy či masky, které ruce regenerují během spánku.

Vhodné jsou i vodní lázně s olejovou či jinou vhodnou přísadou. Výborné jsou i parafínové zábaly.

V zimě je také nutné nosit rukavice, aby ruce nebyly zbytečně vystaveny nepříznivému počasí. S tím souvisí i používání pracovních rukavic ve chvíli, kdy se věnujete domácím pracím.

Jste-li venku déle a je-li vám zima, pak můžete provést jednoduché cviky, které rozproudí krev a ruce se zahřejí.

Důležité je také vědět, že ruce by neměly být vystavovány extrémním změnám teplot, tedy například: jsou-li promrzlé, pak je nedávat do hodně teplé vody či nad sálající oheň a podobně.

A ještě tip závěrem: máte-li možnost, zvlhčujte vzduch v místnosti a samozřejmě dostatečně pijte.

Proč je nutná zvýšená péče právě v zimě
Během chladného počasí může dojít k popraskání pokožky, které nejen, že nevypadá dobře, ale je i bolestivé. Navíc jsou tato místa náchylnější k přenosu infekce.

Ruce mohou být také citlivé a podrážděné, objevují se ekzémy.

FacebookTwitterMySpaceLinkedInDeliciousDalší

Přidejte komentář

RSS Feed