Vitamíny pro krásné nehty

vitamínyNehty potřebují značnou dávku vitaminů, mají-li být zdravé a krásné. Pokud si všimnete ztmavnutí nebo mírné deformace nehtů je to známkou toho, že vaše tělo má nedostatek vitamínů skupiny B. Stačí zvýšit příjem potravin bohatých na vitamín B12 (rybí tuk, vejce)
Další účinnou metodou řešení tohoto nedostatku jsou výrobky bohaté na aloe vera, jojobový a avokádový olej.
Je všeobecně známo, že stav vašich nehtů svědčí o zdraví celého těla, takže pokud vaše nehty změní tvar či vzhled, může to být příznakem zdravotního problému. Chraňte své nehty před infekcí a traumaty, pečujte o ně pravidelně, spolu s užíváním vitamínů budou zdravé a krásné.
Keratin je jednou z klíčových složek nehtů. Díky němu jsou nehty zdravé a silné, tvoří jejich strukturu a barvu a chrání je v drsných podmínkách zimy před vysoušením mrazem. Vitamíny hrají významnou roli při tvorbě keratinu a jejich nedostatek může vést k mnoha problémům – křehkost, suchost, zbarvení, hrubost nehtů atd.
Zde jsou jak vitamíny, které ovlivňují kvalitu nehtů.
Vitamin E zlepšuje povrch nehtů a jejich pevnost.
Nedostatek vitamínu A může vést k nestabilitě a suchosti nehtů a pozastaví jejich růst.
Nedostatek některého z vitaminů B je důvodem vzniku vertikálních a horizontálních rýh na nehtových ploténkách. Nedostatkem vitamínu B12 nehty křehnou, ztmavnou a nakonec se zdeformují. Nedostatek vitamínů skupiny B může také zvýšit riziko bakteriálních a mykotických infekcí.
Nedostatek vitaminu C zapříčiní vysušování nehtů.
Denní dávky těchto vitaminů je nelépe získat zdravou stravou, která obsahuje celou řadu živin a minerálních látek. Vitamin E může být také použit v balzámech pro ošetření nehtů, nebo jako doplněk stravy.
Minerály mají také velký význam v oblasti zdraví nehtů (zejména železo a zinek) a další aminokyseliny. Ovlivňují nejen růst nehtů, ale také růst vlasů a kvalitu pokožky.

FacebookTwitterMySpaceLinkedInDeliciousDalší

Přidejte komentář

RSS Feed