Parafínový zábal

Parafínový zábalParafín používaný na zábaly je speciální vosk, který se získává z ropy, je obohacený o vitamín E a umí zadržovat teplo. Vrstva parafínu dokáže tedy končetiny prohřát a tím uvolnit svaly a klouby, zvýšit krevní oběh a otevřít póry. Díky aplikaci parafínu se odstraní odumřelé a suché části pokožky, kůže se zjemní a vyživí, pokožka je po takové kúře schopna daleko lépe absorbovat hydratační a vyživující složky kosmetických přípravků. V podstatě působí jako taková malá sauna. Vaše ruce a nohy budou po aplikaci parafínového zábalu krásné a jemné.

Parafín pomáhá i při zdravotních potížích. Díky působení tepla na svaly a klouby podobné zábaly pomáhají odstraňovat bolesti kloubů, ztuhlost svalů, mohou alespoň částečně pomoci při chorobách pohybového aparátu, revmatické artritidě. Zábaly mají pozitivní vliv na suchou a popraskanou kůži, pomáhají zjemnit hrubou, zatvrdlou a mozolovitou pokožku, zpevní a ošetří nehty a jejich okolí. Dobře také působí na nervovou soustavu a takový parafínový zábal se může stát i příjemnou relaxací.

A co Vás při takovém zábalu čeká?
Nejprve se musí ruce či nohy očistit a zbavit šupinek staré kůže pealingem a nanese se na ně speciální maska pod parafín. Poté namočíte ruce nebo nohy na několik vteřin do rozehřátého parafínu, pro získání rovnoměrného rozložení parafínu, je třeba namočené končetiny na chvíli vyndat a opět ponořit do lázně. Na ruce i nohy pak přijdou plastikové sáčky a termonávleky (díky tomu může působit teplo delší dobu). Vosk se nechá působit zhruba patnáct minut. Pak stačí parafín z pokožky jen lehce stáhnout a jak ruce tak i nohy ošetřit výživným krémem. Chcete-li si udržet krásnou, jemnou a zdravou pokožku, doporučuje se dopřát si podobnou kúru asi tak každé tři týdny.

FacebookTwitterMySpaceLinkedInDeliciousDalší
RSS Feed